ده من ! من به تو می اندیشم...

دامپینگ چیست؟؟؟

نویسنده :بهنام خلاش
تاریخ:شنبه 5 تیر 1395-ساعت 15 و 04 دقیقه و 47 ثانیه

بسیارز زیبا تو صیه می کنم بخوانید : 

 بهرام قربانی کارشناس علوم اقتصاد

زکات علم نشر ان است.مولا علی (ع) بخوانید اگر لذت بردید بفرستید.
دامپینگ چیست؟؟؟
یک فروشگاه زنجیره ای را تجسم کنید. بسیار بزرگ. بسیار شیک. وارد محله ای می شود. محله ای با مردمانی از طبقه متوسط. نبش اصلی ترین چهار راه محله، زمینی به وسعت 10 هزار مترمربع را می خرد. آن را در هفت طبقه می سازد. با پله برقی، آینه ها و لامپ های زیبا.
خوشحالید نه؟  
فروشگاه شروع به کار می کند. تعداد زیادی از اهالی محل را هم استخدام می کند. ولی فقط چند ساعت در هفته. مثلا روزی یکی دو ساعت. چه خاصیتی دارد؟ روشن است که وقتی خانم خانه دو ساعت در فروشگاهی که با آن همه زلم زیمبو و رعایت قواعد مارکتینگ چیده شده کار می کند، خرید روزانه اش را هم از همانجا انجام خواهد داد. بخصوص که قیمت ها هم پائین تر از حسن آقای میوه فروش و حسین آقای پارچه فروش است. حتی پائین تر از قیمت تمام شده! به این می گویند دامپینگ! جالب اینکه خانم حسن آقا هم میوه اش را تازه از همان فروشگاه می خرد. چرا؟ چون حسن آقا سالها هرچه میوه بد داشته که کسی نخریده بوده به منزل آورده. الان خانم حسن آقا خودش دارد کار می کند. با حقوق خودش حسرت  سالیان را از دلش در می آورد. 
چند ماهی گذشته. کار و بار حسن آقا و حسین آقا خراب است. درآمدشان اجاره مغازه شان را هم در نمی آورد. شاگرد مغازه اخراج می شود و می رود در فروشگاه زنجیره ای استخدام می شود. هفته ای 10 ساعت. ولی حقوق ساعتی اش بالاست. این حقوق ساعتی آنچنان توقع او را بالا برده که جای دیگری نمی تواند کار پیدا کند. 
دو سال گذشته. حسن آقا در شرف ورشکستگی است. آخرین مقاومت ها را کنار می گذارد و مغازه را تعطیل می کند. او نیز به فروشگاه زنجیره ای می رود و زیر دست شاگرد سابقش که حالا یکی از انباردارهای فروشگاه است استخدام می شود. همسرش اما اخراج شده است. چون انتظار داشته بعد از دو سال حقوقش یا دست کم ساعت کارش اضافه شود. 
چهار سال گذشته است. صاحب مغازه حسن آقا دو سال است اجاره ای نگرفته است. از وقتی حسن آقا مغازه اش را خالی کرده یکی دو مستاجر عوض کرده که هیچکدام بیش از یکی دو ماه دوام نیاورده اند. کاسبی نیست. مغازه ها را به قیمت ارزانی می فروشد به یک بساز و بفروش. 
سال پنجم دیگر محله مردمانی از طبقه متوسط ندارد. حسین آقا و شاگردش هر دو کارگر ساختمانی هستند. قیمت های فروشگاه زنجیره ای بالاست. سود هشتصد درصدی روی قیمت تمام شده کالا عادی است. فروشگاه حقوق ساعتی را کم کرده. تعداد بیشتری را با ساعت های کمتر استخدام کرده است. 
سال هفتم. فروشگاه محله را به خاک سیاه نشانده. کسی دیگر در آن محله پس اندازی ندارد. فروشگاه کالاهایش را به سایر شعبه ها انتقال می دهد. این شعبه تعطیل است. مردم فقیر منطقه قدرت خرید از چنین فروشگاه باکلاسی را ندارند! 
این اتفاقی است که هر روز در آمریکا می افتد. صاحب فروشگاه همان یک درصد است و ساکنین محله همان 99 درصد. فقرا فقیرتر و پولدارها پولدارتر می شوند. شهردارهای مناطق و شهرهای کوچک هر روز با التماس از مردم می خواهند که به جای خرید از فروشگاه های عظیم، از بیزینس های محلی (حسن آقا و حسین آقا) خرید کنند. ولی اغلب مردم با همین طرز فکر شما خریدشان را از غول های بزرگ انجام می دهند. شیک. ارزان!   
از خودتان بپرسید چرا اروپا غول های آمریکایی مثل والمارت را محدود کرده؟ جالب اینکه به دلیل همین محدودیت متهم به کمونیست بودن و مخالفت با تجارت آزاد هم می شود. 
نه دوست عزیز. هرکه ارزان می فروشد برای رضای خدا ارزان نمی فروشد! 
اگر چین سیب و پرتقالش را با ضرر وارد کشورتان می کند و ارزانتر از باغدار شما می فروشد برای این است که می خواهد باغدار باغش را نابود کند و ویلا بسازد. اگر چین پیراهن مردانه را در تهران می فروشد 5000 تومن و شما برای دوختن همان پیراهن باید 10 هزار تومن مزد بدهی، فقط به دلیل ارزانی نیروی کار چینی نیست! بلکه دارد دامپینگ می کند! قضیه خیلی ساده است.

                                    بهرام قربانی کارشناس علوم اقتصاد نوع مطلب : چاروسا  مردم روستا 
دنبالک ها: کانال اوله -- کلیک کنید/// 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خبر

نویسنده :بهنام خلاش
تاریخ:شنبه 5 تیر 1395-ساعت 13 و 42 دقیقه و 19 ثانیه

دانشجویان دانشگاه آزاد روستای ما کجا هستند  ؟

اولین مصاحبه با یکی از دانشجویان موفق دانشگاه آزادی ؟

منتظر ما باشید ؟نوع مطلب : اطلاعیه ها  جوانان 
دنبالک ها: کانال اوله -- کلیک کنید/// 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خبر

نویسنده :بهنام خلاش
تاریخ:چهارشنبه 2 تیر 1395-ساعت 17 و 57 دقیقه و 00 ثانیه


نامه ای به رئیس مرکز مخابرات استان کهگلویه و بویر احمد 

بسمه تعالی 

      به : رئیس مرکز مخابرات استان کهگلویه و بویر احمد 
     از : طرف جمعی از دانشجویان روستای اوله 
     با سلام و احترام 

احتراما به استحضار می رساند روستای اوله  از توابع شهر قلعه ریسی  و واقع در دوازده کیلومتری روستای امامزاده سید محمود بیسیدون ضمن محرومیتهای بسیار زیاد از همین حداقل شبکه ی آنتن دهی موبایل برخوردار نبوده و نیست. مشکل نبود آنتن دهی شبکه  ی موبایل تا حدی مشکل ساز است که اگر یک نفر بیماری کوچکی داشته باشد برای تماس با یک وسیله نقلیه جهت انتقال به قلعه ریسی با مشکلات بسیار زیادی مواجه می شویم. 
برای بیان اهمیت موضوع لازم نمی بینم طوماری طویل و طولانی بنویسم.در همین حد بدانید که تنها روستایی که در کشور از نبود شبکه ی آنتن دهی موبایل رنج می برد همین روستای اوله می باشد. لذا خواهشمند است هرچه سریعتر طی اقدامی خداپسندانه به این مهم بپردازید.

# دانشجویان اوله خواهشمند است این پیام را چنان نشر دهید تا به دست مسئولان برسد.
# مسئولان وفرهنگیانی که این پیام را دریافت می کنید تصور کنید در این عصر ارتباطات ما از این نعمت محرومیم.
# چاره و داد من تنها ابراز این موضوع از طریق این پایگاه می باشد و راه دیگری ندارم.
# ما چند نفر این نامه را امضاء کردیم کسانی که مراتب فوق را پذیرفته و مایلند نامشان به عنوان امضا کننده در ذیل این نامه ثبت شود به ما اطلاع دهند.


1- بهنام خلاش دانشجوی  ارشد دانشگاه تربیت مدرس تهران  
2- صادق معظمی دانشجوی ارشد دانشگاه کردستان 
3- حسین افشین دانشجوی ارشد دانشگاه تبریز 
4- امیر طاها طاهر نسب دانشجوی کارشناسی دانشگاه محقق اردبیلی 
5- ابوالفضل طاهر نسب کارشناس حقوق دانشگاه بوشهر 
6- وحید افشین دانشجوی کارشناسی زیست دانشگاه یاسوج 
جهت امضاء کلیک کنید.
نوع مطلب : اطلاعیه ها 
دنبالک ها: کانال اوله -- کلیک کنید/// 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تبریک

نویسنده :بهنام خلاش
تاریخ:سه شنبه 1 تیر 1395-ساعت 08 و 53 دقیقه و 01 ثانیه

                                         تبریک 

با توجه به اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دو نفر از عزیزان روستای اوله توانستند رتبه های خوبی به دست بیارند.
لذا این موفقیت را به این دو دوست عزیز تبریک گفته و از خداوند منان آرزوی سربلندی روز افزون همراه با موفقیت های چشم گیر این عزیزان را خواستاریم.

1- حسین واحدی 32

2- مهرداد واحدی 195

 # اگر کسی از قلم افتاد و ما خبر نداریم ما را خبر کنید.


نوع مطلب : کانال اوله  جوانان 
دنبالک ها: کانال اوله -- کلیک کنید/// 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic