ده من ! من به تو می اندیشم...

معرفی نواب طاهر نسب به عنوان فعال فرهنگی

نویسنده :بهنام خلاش
تاریخ:جمعه 24 دی 1395-ساعت 12 و 26 دقیقه و 32 ثانیه

نواب طاهر نسب از دانشجویان فعال و پر کار روستای اوله می باشد که با دریافت لیسانس علوم قرآنی از دانشگاه خمین در حین درس خواند فعالیتهای وسیع علمی  وفرهنگی خود را در روستا شروع کرد.وی در ابتدای دوره دانشجویی خویش با ذهنی خلاق به سراغ دانش اموزان پایه ابتدایی رفت تا نسلی را از پایه با انبوهی از اطلاعات آشنا کند و گامی مهم در تربیت آنان بردارد .ابتدا با برگزاری مسابقات فوتبال و جامهای ورزشی گوناگون سعی د اشت دل دآنش آموزان را بدست آورد تا از این طریق بتواند برنامکه های خویش را اجرا کند .
نواب اما در کار خویش تا کنون موفق بوده و به یمن و قوه الهی این راه را ادامه خواهد داد او همراه نسلی که از  دوران ابتدایی انتخاب کرده بود تا مرحله راهنمایی وارد شده و پیش بینی می شود قصد ندارد آنان را هم اکنون به حال خود راها کند وی بعد از برگزاری جامهای ورزشی و تفریحی مختلف فعالیتهای فرهنگی خودذ را آغاز کرد .از جمله فعالیتهای ایشان دایر کردن کلاسهای علمی در سطح پایه در سالهای 90 تا 92 بوده است من بعد وارد فعالیتهای مذهبی شده و با حلول ماه مبارک رمضان در روستا حاضر میشد و فعالیتهای قرآنی خود را نیز از سر می گرفت.
 موفق شدن کامین افتخاری نیا در آزمون قران در سطح استانی نمونه بارز و ثمره فعالیت این دوست عزیز می باشد.
نواب طاهر نسب در این چند سالی که گذشت برای انجام فعالیت های خویش از جیب شخصی اش هزینه کرده است بنابراین او نه تنها از لحاظ معنوی به این روستا خدمت کرده بلکه از لحاظ مادی نیز جیب ناچیز خودش را وقف فعالیتهای فرهنگی کرده است.نواب اما در این راه مشکلات زیادی داشته است از جمله می توان به عدم در اختیار داشتن امکانات و هزینه های لازم برای پیشبرد اهداف خویش اشاره کرد .طاهر نسب با این وجود هرگز ار راهی که در آن قدم گذشت نا امید نشد و راهش را با تمام قوا ادامه خواهد داد . در دیداری که چندی پیش در تهران با ایشان داشتم از افق دید ایشان آکاه شد م و متوجه شد م که با پشتکار فراوانی که دارد در صدد جذب و تامین هزینه های لازم برای پیشبرد فعالیتهای فرهنگی خویش در روستا است.
 از قول خودم و نه از قول نواب از تمامی دست اندر کاران و مسئولان شهر  و روستا گله مندم که چرا این چنین استعداد ها و توانهای علمی را مو رد تفقد و دلجویی قرار نمیدهند.

آخرین اقدام فرهنگی نواب به اوایل دی  ماه 95 می رسد که وی با اهدای جوایزی که از محل سربازی اش تامین اعتبار کرده بود دل دانش آموزان راهنمایی دو روستای اوله و کمر دوغ را شاد کرد تا همیشه بدانند یه نفر هست که به فکرشان هست.

و ای کاش چند دانشجوی فعال چون ایشان داشتیم.

وی هم اکنون در تهران در حال گذراندن خدمت خویش می باشد .

در وهله ی بعد میخواهم با قلم ناچیزی که دارم از ایشان در تنها جایی که امکانش برایم مقدور است از این رسانه استفاده کنم و از ایشان تقدیر و تشکر وافر را داشته باشم.

مجموعه ی  عکس هاای زیر از اقدامات این دوست عزیز است:

دنبالک ها: کانال اوله -- کلیک کنید/// 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic